Filmy zdrada, męska nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, męska nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Biały kruk

6,7
6,3
Historia, inspirowana książką autorstwa Julie Kavanaugh „Rudolf Nureyev: The Life”, opowiada o losach młodego Nuriejewa, jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, jego słynnej ucieczce z Rosji (1961), próbach zatrzymania go przez KGB.
Film opowiada o życiu małej żydowskiej grupy gangsterów żyjących w Nowym Jorku i obejmujących ponad czterdzieści lat ich przestępczej działalności. Niepowodzenia, zawody miłosne, handel narkotykami i prohibicja – to ich codzienne życie. Z jednej strony mechanizm działania wielkiego biznesu, przemoc i krew, z drugiej zaś ich normalne pozaprzestępcze funkcjonowanie w rodzinie oraz smutna nostalgia o zmarnowanych życiorysach i wiecznie nieosiągniętej miłości…
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Komedia ukazująca losy grupy przyjaciół. Łączy ich wiele - mają po dwadzieścia kilka lat, mieszkają sami w wielkim mieście i szukają swego miejsca w życiu. Każde z nich marzy o wielkiej miłości, pragnie zrobić karierę i poznać smak szczęścia. Monica (Courteney Cox) na wszystko, co posiada, musiała ciężko zapracować. Z pozoru cyniczna, tak naprawdę szalenie wrażliwa i uczuciowa dzięki wsparciu przyjaciół nie ustaje w poszukiwaniach miłości swego życia. Rachel (Jennifer Aniston) to rozpieszczona jedynaczka z portfelem pełnym kart kredytowych ojca. Zostawiła narzeczonego przed ołtarzem, po tym jak zdała sobie sprawę, że bardziej zależy jej na prezentach ślubnych niż na panu młodym. Ross (David Schwimmer) niedawno dowiedział się, iż jego ukochana żona jest lesbijką. Romantyczny i bardzo inteligentny ze strachem myśli o konieczności układana sobie życia na nowo. Chandler (Matthew Perry) utrzymuje się na powierzchni tylko dzięki swemu poczuciu humoru, Joey (Matt LeBlanc) natomiast kocha kobiety, sport i przede wszystkim... siebie. Trochę postrzelona Phoebe (Lisa Kudrow) utrzymuje się ze sprzedaży spinek na ulicach i gry na gitarze. W każdym potrafi znaleźć okruch dobra, dlatego zakochuje się w różnych, często bardzo dziwnych osobach. Cała szóstka przyjaciół jest zaś dla siebie podporą i wsparciem zarówno w złych, jak i w dobrych chwilach.
Znany muzyk rockowy zostaje zamordowany. Główną podejrzaną jest jego kochanka Catherine (Sharon Stone), pisarka o skłonnościach biseksualnych, która w jednej ze swych powieści opisała podobną zbrodnię. Policjant prowadzący w tej sprawie śledztwo jest człowiekiem niezrównoważonym, ma na sumieniu śmierć dwojga niewinnych ludzi, a na domiar złego zaczyna romansować z podejrzaną. Zaczyna się niebezpieczna gra…
Waleczne serce to emocjonujący epos historyczny, w którym nie brakuje pasji, miłości, zdrady i odwagi. Jest to prawdziwe osiągnięcie w historii kina. Mel Gibson w roli producenta, gwiazdy i reżysera tej poruszającej XIII-wiecznej sagi o bezwzględnej walce Szkotów o niepodległość.
Nikolai (V. Mortensen) jest osobistym kierowcą Semyona - rezydującego w Londynie bossa rosyjskiej mafii. Jego lojalność zostaje wystawiona na próbę, kiedy poznaje Annę (N. Watts). Anna, poszukując krewnych zmarłej podczas porodu nastolatki, wpada na trop brutalnego przestępstwa, w które zamieszany jest Kirill (V. Cassel) – syn Semyona. Gangsterzy wydają na nią wyrok śmierci,jednak nie spodziewają się, że wcześniej przyjdzie im stawić czoło zauroczonego Anną Nikolaiowi. Thriller twórcy wielokrotnej nagradzanej „Historii przemocy” to brutalna i dynamiczna opowieść prezentująca nieznane oblicze Londynu - miasta opanowanego przez rosyjskie i czeczeńskie organizacje przestępcze, bezwzględnie rywalizujące o wpływy i pieniądze.
Czwórka mężczyzn wybiera się na wyprawę w góry, na lokum wybierają kurort do którego jeździli w latach 80-tych. Rankiem po ostro zakrapianej imprezie w jacuzzi, odkrywają, że wyglądają jak nastolatkowie, a jacuzzi jest maszyną czasu, która przeniosła ich w przeszłość do roku 1987.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.

Malena

7,3
Trwa II wojna światowa, jest rok 1941. Tytułowa bohaterka, Malena, to najpiękniejsza kobieta w miasteczku na wybrzeżu Sycylii, Castelcuto. Wśród mieszkańców miasteczka jest 13-letni chłopiec, który zafascynował się Maleną i podąża za nią wszędzie, marząc o jej miłości. Jest to wzruszająca opowieść o dorastaniu, nienawiści i zazdrości, negatywnych acz jak bardzo prawdziwych ludzkich zachowaniach, pełna erotyki, zmysłowości i piękna.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…