Filmy uniwersytet, wywiad

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uniwersytet, wywiad. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Profesor uniwersytetu w Teksasie Dawid Gale zasłynął z aktywnej działalności na rzecz zniesienia kary śmierci. Pewnego dnia zostaje aresztowany. Bliska znajomość z zamordowaną Constance Harraway i wszelakie poszlaki przyczyniają się do oskarżenia profesora o gwałt i zabójstwo, za co grozi kara śmierci. Opinia publiczna jest poruszona zdarzeniem. Na trzy dni przed egzekucją w więzieniu pojawia się młoda dziennikarka Bitsey Bloom, która chce przeprowadzić wywiad z profesorem. Czy przyznanie się do winy jest swoistym protestem przeciwko karze śmierci a profesor chce tym udowodnić, jak łatwo skazać niewinnego człowieka? A może Gale manipuluje swoją rozmówczynią, która usiłuje dociec prawdy? Czym będzie jej odkrycie dla dziennikarki? Czy zdąży przed egzekucją?

The Doors

7,7
Film oparty na faktach. Rok 1965. Jim Morrison (Val Kilmer) zakłada grupę rockową The Doors, która bardzo szybko zdobywa popularność. Charyzmatyczny wokalista nadużywa jednak alkoholu i narkotyków. W jego zachowaniu oraz twórczości widoczna jest fascynacja śmiercią i dążenie do autodestrukcji.

Kinsey

6,9
Biografia naukowca, który zajmował się osami owocówkami, a odkrył jakim problemem jest seks w pruderyjnej Ameryce. 5 stycznia 1948 roku ukazał się raport Alfreda Kinseya oparty na tysiącach wywiadów, które autor przeprowadzał w Stanach. Konsekwencją książki była późniejsza rewolucja lat 60-tych, a Kinseya okrzyknięto amerykańskim Freudem. W roli Kinseya Liam Neeson, w roli jego żony Laura Linney.


W październiku 1998 roku w miasteczku Laramie, w Wyoming, dwóch młodych ludzi śmiertelnie pobiło geja. Wkrótce po tym reżyser Moises Kaufman i członkowie nowojorskiego Tectonic Theater pojechali do Laramie. Aktorzy przeprowadzili ponad 200 wywiadów z mieszkańcami miasta.

Quiz Show

7,1
Pod koniec dwudziestego wieku telewizja to potęga. Mało kto na początku rozwoju tego medium zdawał sobie sprawę z możliwości manipulacji telewizyjnych. Jeden z pierwszych amerykańskich teleturniej telewizyjnych nazwany został "21" od ilości punktów, które musieli zdobyć zawodnicy, co wieczór gromadził przed telewizorami miliony telewidzów. Ze względów technicznych show odbywał się na żywo, a specjalne zabezpieczenia uniemożliwiały jakąkolwiek ingerencję w jego uczciwość. Stawka gry była jak na owe czasy niezwykle wysoka, podobnie jak zyski z programu, które trafiały do kieszeni jego twórców oraz do emitującej stacji telewizyjnej. Szybko pojawiły się próby "sztucznego" podniesienia atrakcyjności programów przez ich reżyserowanie. Wszystko udawało się utrzymać w tajemnicy do momentu, gdy jeden graczy poczuł się oszukany.
Historia brytyjskiej sceny muzycznej od lat siedemdziesiątych do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Tony Wilson jest ambitnym, ale sfrustrowanym prezenterem telewizyjnym, szukającym swojego powołania. Po koncercie mało znanego wówczas zespołu Sex Pistols namawia stację telewizyjną, by nagrała ich występ. Ruch okazuje się strzałem w dziesiątkę. Niedługo potem do jego drzwi zaczynają dobijać się kolejne kapele z manchesterskiej sceny punkowej. Niesiony na fali muzycznej rewolucji Wilson wraz z przyjaciółmi zakłada legendarną wytwórnię Factory Records, dzięki której zespoły takie jak Joy Division i New Order na zawsze odmieniły oblicze muzyki.

88 minut

6,5
Jack Gramm – profesor uniwersytecki i psycholog sądowy – odbiera tajemniczy telefon, w którym to nieznany mu głos oświadcza, iż mężczyźnie pozostało zaledwie 88 minut życia. Początkowo bohater bagatelizuje zagrożenie, lecz z czasem na jaw wychodzi, że nie są to tylko głupie żarty. By przeżyć Gramm musi jako pierwszy dorwać przestępcę, który czyha na jego życie…
Oto wesoła i wzruszająca historia ośmiu utalentowanych chłopców, którzy pragną dostać się do najbardziej prestiżowych uniwersytetów w kraju. W drodze na szczyt pomagają im ekscentryczni nauczyciele; młody hedonista i starszy wyjadacz, który ma swoje zdanie na każdy temat. Zobacz, w jaki sposób młodzi ludzie poznają wartości edukacji, szczęścia, porażki i sukcesu w iście brytyjskim stylu.
James McAvoy wciela się w postać młodego chłopaka wywodzącego się z klasy robotniczej, który rozpoczyna naukę na eleganckim, prywatnym uniwersytecie dla młodzieży z wyższych sfer i czyni wysiłki, aby się do nich dostosować.
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…