Filmy relacja mężczyzna-kobieta, szkoła

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, szkoła. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
Czkawka ma ciężkie życie. Raz życie Wikinga nie jest łatwe, dwa pomimo starań nie jest w stanie sprostać wymaganiom ojca a na domiar złego posiada dar do wywoływania katastrof. Każda jego próba aby poprawić swoją opinię w oczach mieszkańców kończy się fiaskiem. Pewnego razu jednak udaje mu się złapać smoka i to nie byle jakiego, bo nocną furię...

Malena

7,3
Trwa II wojna światowa, jest rok 1941. Tytułowa bohaterka, Malena, to najpiękniejsza kobieta w miasteczku na wybrzeżu Sycylii, Castelcuto. Wśród mieszkańców miasteczka jest 13-letni chłopiec, który zafascynował się Maleną i podąża za nią wszędzie, marząc o jej miłości. Jest to wzruszająca opowieść o dorastaniu, nienawiści i zazdrości, negatywnych acz jak bardzo prawdziwych ludzkich zachowaniach, pełna erotyki, zmysłowości i piękna.


Will to niepoprawny "młodzieżowy" obibok, który unika wszelkiej odpowiedzialności i problemów, takich choćby jak... "męczące" dzieci. Wszystko się zmienia, gdy Will spotyka Marcusa - dziwacznego dwunastolatka, który daje mu niezłą lekcję życia. Adaptacja popularnej książki Nicka Hornby'ego jest pełną humoru historią przyjaźni, która przekonuje nas, że mężczyźni też czasem cierpią z miłości.
Opowieść o mężczyźnie, którego życie, nie potoczyło się tak, jakby sobie tego życzył. Bardzo chciałby cofnąć czas do okresu liceum i wszystko zmienić. Pewnego dnia, budzi się mając znów siedemnaście lat i ma szansę naprawić popełnione błędy.
Świat to nie matrix. Życie to nie gra, nie daj się wylogować! Dominik to zwyczajny chłopak. Ma wielu znajomych, bogatych rodziców, pieniądze na ciuchy, gadżety, imprezy. Pewnego dnia jeden pocałunek zmienia wszystko. Ona zaczepia go w sieci. Jest intrygująca, niebezpieczna. Wprowadza go do "Sali samobójców" miejsca, z którego nie ma ucieczki.
Janyey Briggs jest brzydką dziewczyną, która marzy o karierza artystycznej, chociaż jej obrazy są beznadziejne. W szkole uchodzi ona za dziwadło, jest wyśmiewana z powodu okularów i włosów związanych w koński ogon. Jej życie zmienia się, gdy Jack, jeden z najprzystojniejszych chłopaków w szkole i gwiazda futbolu, po zerwaniu ze swoją dziewczyną Priscillą zakłada się z kolegami, iż za jego pomocą Janey zrobi furorę na balu. Jednak nie będzie to takie łatwe... W filmie pojawiają się jeszcze takie osoby jak brat Janey, który pragnie spotkać dziewczynę, która będzie go zaspokajała, chłopak zakochany w Janey, siostra Jacka, która chce się z nim przespać i wiele innych zabawnych a zarazem absurdalnych osób.
Sue jest sierotą wychowywaną przez jej opiekuna Billego Dancera. Niestety cierpi on na ciągły i nieustający brak pieniędzy. Pomimo, że dziewczynkę kocha ponad życie, ma wciąż nadzieję, iż znajdzie dla niej prawdziwy, kochający dom. Zmiany w ich codziennym życiu zaczynają się w pewien zimowy wieczór. Aby zarobić parę dolarów, postanowili zrobić niegroźny żart pewnej pani prokurator. Czy aby był to całkiem dobry pomysł?
Film przenosi nas w lata 50., kiedy pozycja kobiet w życiu społecznym była wyraźnie określona i ograniczała się do wypełniania roli przykładnej żony, matki i gospodyni domowej. Priorytety te przyświecają również większości studentek elitarnego żeńskiego college’u Wellesley, w którym za miarę życiowego sukcesu uznaje się powszechnie zdobycie odpowiedniego kandydata na męża. Profesor Katherine Watson rzuca jednak wyzwanie skostniałej uczelni i próbuje pokazać swoim uczennicom cały wachlarz możliwości, jakie daje im życie, uświadomić im ich wartość i zachęcić do dalszego rozwoju zainteresowań.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…